Likom Gusto
Likom Presto Plus
Likom Presto
 
TİCARİ YAZILIMLAR
 
SEKTÖREL YAZILIMLAR
 
Likom Presto Mali Müşavir
MYTR Finans
MYTR Finans Pro
Active Fax
MYTR Office CRM
MYTR Sales Manager
MYTR Matbaa Üretim
MYTR Matbaa Pro
GÜVENLİK YAZILIMLARI
MYTR Network Manager
MYTR Filter Pro
MYTR Filter
  Ana Sayfa                   Hakkımızda                    Destek                   İletişim               Download             Demo Talebi         
 

Likom Presto Plus Kurumsal Kaynak
Yönetim Sistemi

 

Likom Yazılım, bir işletmenin mevcut ve gelecekte olabilecek gereksinimlerini gözönüne alarak,
  • Yarınlara ait kararları bugün vermek isteyen,
  • Tüm iş süreçlerini etkinleştirmek isteyen,
  • Verimliliğini artırmak isteyen,
  • Maliyetlerini düşürerek, kârlılığını artırmak isteyen,
  • Bulunduğu sektörde zirveyi hedefleyen,
  • İşletmesinin büyüme sürecinde, kontrollü adımlar atmak isteyen
KOBİ'ler için Likom Presto Plus'ı geliştirdi. Likom Presto Plus, ticaret, sanayi ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren tüm işletmelere, benzersiz bir hız ile esnek ve işlevsel çözümler sunuyor.
IBM DB2 ve MS-SQL İlişkisel Veri Tabanı Yönetim Sistemi�nde çalışan Likom Presto Plus'ı, nakit akışını yönetirken güçlü kararlar almak isteyen firmalar tercih ediyor.
 
Likom PrestoPlus

Satınalma

Satış/Pazarlama

Stok Yönetimi

Üretim Yönetimi ve Maliyet Muhasebesi

 

Personel Yönetimi

Finans

Raporlama

Genel Özellikler

 

Doğru Malı, Doğru Zamanda, Doğru Yerden, En Uygun Fiyata Alın

Presto Plus Satınalma zincirinin her aşamasını hayata geçirerek üretim faaliyetlerinin aksamadan devam etmesini ve depo seviyesinin her zaman gereken miktarda olmasını garanti eder.
 

Likom PrestoPlus Doğru Mal, Doğru Zaman, Doğru Yer, Uygun Fiyat
Resmi büyütmek için üstüne tıklayınız
 
 

Üretim sürecinde gereken hammadde, yarı mamul ve yardımcı malzemeleri önceden tayin ederek, ihtiyaç duyulan malzemeyi en uygun fiyattan ve doğru zamanda alınmasını sağlar.
 

Hedefinizi Belirleyin Yeter!

Presto Plus yüzlerce faktörden oluşan ve sürekli yenilenmesi gereken satış faaliyetlerini, belirlediğiniz ortak hedefe yönelmiş ve hızla hareket eden tek bir canlı organizmaya çevirir. Presto Plus hedefi değiştirdiğinizde tüm bileşenlerin yönünü de değiştirir.
 

Likom PrestoPlus Hedefinizi Belirleyin
Resmi büyütmek için üstüne tıklayınız
 
 

Cari çalışma koşullarını, kampanyaları, fiyat listelerini firmanızın bünyesine uygun olarak oluşturup planlarınızı anında uygulamaya geçirebilirsiniz. Tüm Satış Pazarlama fonksiyonları ve ileri düzey veri biçimlendirme fonksiyonları sayesinde hem gelecekteki yönünüzü tayin etme hem de dinamik bir şekilde kendinizi yenileyerek, her seferinde yapabileceğinizin en iyisini yaparsınız.

İster Ürün, İster Hizmet Üretin, Presto Plus ile Verimliliği Artırın!

Presto Plus ile çalıştığınız sektör, ürettiğiniz şey her ne olursa olsun gerçek fabrikanız sanal ortamda da aynen yaşar. Sahip olduğunuz atölyeleri, makine ve teçhizatları, insan kaynağını ve üretim planlarınızı sanal ortamda tüm gerçekliğiyle işletebilirsiniz.
 

Likom PrestoPlus Ürün Hizmet Artıtma border=
Resmi büyütmek için üstüne tıklayınız

 

Presto Plus üretim faaliyetlerinin zamanında ve en ucuz maliyetle gerçekleştirilmesi için işletmenin tüm bölümlerini olması gereken pozisyona konumlandırır.

Presto Plus'ta ürün reçeteleri, iş emirleri, rotalar, operasyonlar, makine ve teçhizatlar, bire bir sizin planladığınız üretimi gerçekleştirmek için çalışır. Size planlanan ile gerçekleşenleri karşılaştırma imkanı sunarak, hedeften sapan noktaları söyler ve ulaşmak istediğiniz üretimi gerçekleştirmeye adeta zorlar.

Projelerinizin, Şantiyelerinizin Gelir/Giderlerini Denetim Altında Tutun!

Presto Plus'ta istediğiniz format ve uzunlukta özel kodlar tanımlayarak, tanımlanan bu kodları hareketlerle ilişkilendirip, proje takibi, şube takibi, gelir/gider takibi gibi işlemleri en kısa yoldan yapabilir ve ayrıntılı sorgulamalar ile işinizi denetlersiniz.
 

Likom PrestoPlus Projeleriniz Şantiyelerinizin Gelir/Giderleri
Resmi büyütmek için üstüne tıklayınız

 

Kullanıcı bazında tanımlayabileceğiniz özel kod öndeğerleri sayesinde özel kodları ilişkilendirip, veri girişi tekrarına gerek kalmadan işlemlerinizi otomatik olarak gerçekleştirirsiniz.

Ödeme Gücünüzün Kusursuz Yansıması

Presto Plus değişik zaman dilimlerine yayılmış ödemeleri, tahsilatları ve mevcut özkaynakları aynı tabloda buluşturarak, zamana göre nakit akışının dağılımını gösterir. Bu sayede stratejik kararların zamanında alınmasını sağlayarak doğrudan öz varlık verimliliğine etki eder.
 

Likom PrestoPlus Ödeme Gücünüzün Kusursuz Yansıması
Resmi büyütmek için üstüne tıklayınız
 
 

Presto Plus gerçekleşen hareketlerle planlanan hareketleri aynı platformda göstererek plan yapma ve planlanana göre nakit akım durumundaki kritik seviyeleri görme imkanını sunar. Bu sayede ileride oluşabilecek dar boğazları önceden görüp kullanılacak kaynakların zamanını ve yönünü tayin edersiniz.
 

Finansal Analizleriniz Gerçeğe Ne Kadar Yakın?

Presto Plus gerçekçi bir finansal analiz için uzun ve kısa vadeli tüm ödeme ve tahsilatların kayıt altına alınmasını sağlar.
 

Likom PrestoPlus Finansal Analizleriniz Gerçeğe Nekadar Yakın
Resmi büyütmek için üstüne tıklayınız

 
 
Ödenmesi gereken vergiler, spot kredi, rotatif kredi, taksitli ticari kredi, Kredi Kartı Hareketleri, personel ücretleri, farklı zaman dilimlerine yayılmış fatura, çek ve senet hareketleri, vadeli ve vadesiz mevduatlarınızı yerel mevzuatın spesifik koşullarına göre kaydeder. Henüz kayıt altına alınmamış beklenen ödeme ve tahsilatlar için de kayıt imkanı sunarak, gerçekleşen hareketlerle birlikte eksiksiz bir finansal analiz yapmanızı sağlar.
 

Günlük Rutin İşleri Küçük Robotlar Yapsın

Presto Plus akıcı ve pratik fonksiyonlar sayesinde kolay veri girişi yapılmasını sağlar. Her gün, her hafta, her ay yapılması gereken yorucu kontrolleri ve planları kolaylıkla yapabileceğiniz araçlar sunar. Hiç bir ödemenin aksamaması, hiç bir tahsilatın atlanmaması için başka herhangi bir araç kullanmadan girilen bilgi yığınlarını birkaç dokunuşla anlamlı tablolara dönüştürebilirsiniz.
 

Likom PrestoPlus Günlük Rutin işler
Resmi büyütmek için üstüne tıklayınız

 


Presto Plus ile az enerji ile kısa zamanda günlük rutin işlerinizi bitirip, ek zaman yaratabilirsiniz.

İthalat ve İhracat Dosyalarınızı Etkin Denetleyin Presto Plus'ta masraf faturalarıyla alış faturaları arasında bağ kurarak ithalat, nakliye masrafları gibi giderleri maliyete ekleyebilirsiniz. Bu sayede masraf faturaları ile ilişkili olan faturalar    düzenli bir şekilde takip edilerek, doğru maliyet dağıtımı yapılması sağlanır.
 


Likom PrestoPlus İthalat ve İhracat

Fiyat Farklarını Dengelemek Hiç Bu Kadar Kolay Olmadı

Presto Plus fiyat farklarını ve farkların maliyete olan etkilerini çözülmesi zor bir denklem olmaktan çıkarıp finans, stok maliyeti ve muhasebe boyutu ile ele alınıp tam olarak çözer. Presto Plus'ta alınan ve verilen fiyat farkı faturası yapılması gereken işlemler zincirini bir hamlede bitirip, fiyat farklarını tutarlı bir yapıda takip eder.
 

Likom PrestoPlus Fiyat Farkını Dengelemek
Resmi büyütmek için üstüne tıklayınız

 
 

Böylece, geçmişte bir alım-satım işleminde düzenlediğiniz faturanın, sonradan yanlış düzenlendiğini farkettiğinizde borç-alacak dengesini anında sağlarsınız.

Presto Plus'ta döviz ile yaptığınız alım-satım işlemlerinden doğan kur farkını belgelemek için boşa zaman kaybetmezsiniz.

Eğer bir satışınızın bedeli zamanında ödenmezse, vade farkı bedelini Presto Plus'ta anında belgelersiniz.

Deponuzdaki Stokların Şu An İtibariyle Değerini Biliyor musunuz?

Presto Plus işlem hacmi ne olursa olsun, yapılan her stok hareketinin maliyetini anlık olarak hesaplayarak size o an itibariyle depolarınızdaki stokların güncel maliyetini gösterir. Bu sayede güncel maliyet değerleri üzerinden satış fiyatlarınızı zamanında revize edip kârınızı arttırabilirsiniz.
 

Likom PrestoPlus Stok Denetimi
Resmi büyütmek için üstüne tıklayınız

 
Presto Plus gerçekleşen her satıştan ne kadar kâr elde ettiğinizi gösterip, gelecekte hangi stoklara yönelmeniz gerektiğini de açıkça söyler.

Bir Malzemeyi Tüm Özellikleri ile Kaydedebiliyor musunuz?

Presto Plus dinamik kod oluşturma özelliği sayesinde stok kartlarını tüm özellikleri ile birlikte düzenli bir şekilde oluşturur. Hareket sırasında hızla aradığınız özelliklere sahip stok kartına ulaşır, anında depolardaki toplam miktarlarını görüp işlem yapabilirsiniz. Bu fonksiyonlar sayesinde malzeme yönetim sisteminin temeli baştan sağlam kurulmuş olur.
 

Likom PrestoPlus Bir Malzemeyi tüm Özellikleri İle kaydedebiliyomusunuz
Resmi büyütmek için üstüne tıklayınız

 
 
Örneğin tekstil sektöründeyseniz renk, beden, drop, kavala gibi özellikleri takip ederken yaşadığınız malzeme kodu aramaya son verir ve perakende satışınızı etkin olarak denetlemenizi sağlar. Aynı şekilde cam sektöründe faaliyette bulunuyorsanız malzemenin en, boy, kalınlık ölçülerine göre envanter yönetimini etkin bir şekilde sağlarsınız.
 

Envanter Denetiminde Her Belgeyi En Hızlı Şekilde Üretin

Presto Plus ile bir irsaliyeyi en kısa sürede düzenleme rekoru kırabilirsiniz. Kullanıcı bazında özelleştirilen ekranlar ve öndeğerler sayesinde hiç bir işlem adımında beklemeden, otomatik olarak sonraki adıma yönlendirilirsiniz.
 

Likom PrestoPlus Envanter Denetimi
Resmi büyütmek için üstüne tıklayınız

 
Barkod Etiketi desteği sayesinde sadece barkod etiketlerini okutmanız irsaliyenin bittiği anlamına gelir. Bu özellikler gereksiz bekleme sürelerini önleyerek size zamandan kazandırır.
 

Kayıtlarınız Her Zaman Yasal Mevzuata Uyumlu Olsun

Presto Plus VUK, SPK ve TMSK standartlarının tüm gereksinimlerini yerine getirerek yasal kayıtların düzgün yapılmasını ve mevzuata uygun olarak raporlanmasını sağlar. Enflasyondan arındırılmış mali tablo ve raporlar ile işletmenin güncel mali durumunu gösterir. Birden fazla şubeli işletmelerde konsolide mali tablo ve raporlar üreterek genel mali durumu analiz etme imkanı sunar.
 

Likom PrestoPlus Yasal Mevzuatlar
Resmi büyütmek için üstüne tıklayınız

 
 
Kullanıcı bazında okuma, yazma, değiştirme, silme yetkisi verip, belirtilen günden önceki tüm kayıtlara erişimi engelleyerek yasal kayıtlarınızı güvenle saklar.

Muhasebe kayıtlarından vergi beyannamelerini üreterek baştan sona tüm yasal sürecin tamamlanmasını ve beyannamelerinizin Maliye'ye hızla ulaşmasını sağlar.

Diğer Modüllerde Oluşan Dağ Gibi Hareketler Sizi Korkutuyor mu?

Presto Plus tüm modüllerde yapılan hareketleri muhasebeye entegrasyon öncesi kontrol etme ve sınıflandırma imkanı sunarak, yasal kayıtlarınızın toplu olarak güvenli bir şekilde oluşturulmasını sağlar.
 


Likom PrestoPlus Modüllerde Oluşan Hreket

Kum Saatlerini Çöpe Atın

Presto Plus İstemci/Sunucu mimarisi ve performansı düşünülerek yapılandırılmış veritabanı tasarımı sayesinde hiç bir işlem adımında bekletmez, komutlarınıza anında cevap vererek sizinle eş zamanlı hareket eder.
 


Likom PrestoPlus Kum Saatlerini Çöpe Atın

Karar Verme Sürecinizi Hızlandırın!

Presto Plus'ın veri biçimlendirme fonksiyonları sayesinde bilgi yığınlarını bir kaç dokunuşla istenilen şekilde sıralar, gruplar, hesaplamaya tabi tutar, filtreler ve biçimlendirdiğiniz şekilde kağıda bastırabilirsiniz. Presto Plus'ın temel biçimlendirme altyapısını oluşturan bu fonksiyonlar sayesinde zamanla yarışırsınız.
 


Likom PrestoPlus Karar Verme

Aynı Anda Birden Fazla İşi Yönetin

Presto Plus'ta aynı anda aynı makinada bir çok farklı işi bir arada yapabilirsiniz. Arayüzlerdeki birden fazla pencerenin aynı anda kullanılmasının sağladığı (MDI - Multiple Document Interface) avantaj ve maksimum performans düşünülerek şekillendirilmiş altyapısı sayesinde aynı anda bir çok işi sonuçlandırabilirsiniz.
 


Likom PrestoPlus Aynı Anda Birden Fazla İş Yönetin

Gökkuşağını Ekranlarınıza Giydirin

Presto Plus'ın tüm ekranları için renk paletindeki milyonlarca renk ihtimalini kullanarak kendi ekran stilinizi yaratabilirsiniz. Yazıların font türünü ve büyüklüğünü dilediğiniz gibi ayarlayarak keyifli bir çalışmaya başlayabilirsiniz.
 


Likom PrestoPlus Gökkuşağını Ekranlarınıza Giydirin

Etkin Eğitimler Hazırlayın

Presto Plus'ta yaptığınız her işlemin hareketli video görüntüsünü alabilirsiniz. Hareketli video kaydetme özelliği sayesinde personelinize vereceğiniz eğitimlerde canlı örnekleri kullanarak etkili bir eğitim gerçekleştirmiş olursunuz. Kaydedilen videoları presto veri tabanında saklayarak kendi eğitim arşivinizi oluşturabilirsiniz.
 


Likom PrestoPlus Etkin Eğitimler Hazırlayın